Seksoholizm

Seksoholizm

Czy seks może stać się obsesją? Czy chęć do miłosnych igraszek może urosnąć do rangi uzależnienia? Tak, jeśli osobie uzależnionej przyświeca jeden cel - chęć zaspokojenia potrzeb fizycznych, po których następuje - zamiast euforii i rozluźnienia - użalanie się nad sobą oraz pogarda dla własnej osoby. Seksoholizm jest uzależnieniem traktowanym tak samo jak alkoholizm, narkomania czy pracoholizm. Nałogowe zachowania seksualne związane są ze zniekształconym myśleniem, które polega między innymi na racjonalizowaniu niekontrolowanych zachowań seksualnych.

Bardzo często są one wynikiem nieumiejętnego radzenia sobie z rozładowaniem emocji, a seks (także z osobą przypadkową) wydaje się być najlepszym rozwiązaniem. Zastanawiasz się, czy Twoje zamiłowanie do częstych miłosnych zbliżeń to już seksoholizm? Ta forma uzależnienia najczęściej przyjmuje postać:

• kompulsywnej masturbacji,
• częstych zdrad partnera/partnerki,
• natręctw seksualnych,
• częstego oglądania pornografii.

Leczenie seksoholizmu jest możliwe Jeśli uważasz, że świat bez seksu nie mógłby istnieć, zgłoś się do nas. Seksoholizm jest chorobą, z której można się wyleczyć. Dobierzemy odpowiednią terapię, dzięki której poznasz przyczyny uzależnienia oraz nauczysz się z nimi walczyć. Pomożemy Ci osiągnąć równowagę, dzięki której seks znów stanie się dla Ciebie przyjemnością związaną z euforią, a nie będzie powodem wyrzutów sumienia i wyrazem braku szacunku dla siebie. A to wszystko w komfortowej i w całkowicie intymnej atmosferze. Skontaktuj się z nami i sprawdź jak możemy Ci pomóc!