Alkoholizm

Jak leczyć alkoholizm?

Jednym z najczęstszych nałogów, z jakim się zmagamy, jest alkoholizm. Wbrew pozorom, nie jest to choroba dotycząca wyłącznie osób z marginesu społecznego. Wręcz przeciwnie – stres i presja towarzyszące na przykład pracy na wysokich stanowiskach w świecie biznesu niejednokrotnie prowadzą do coraz częstszego sięgania do kieliszka. Nałóg zaczyna się zazwyczaj bardzo niewinnie i niepozornie. Nawet nie orientujemy się, gdy dochodzimy do momentu, w którym zaśnięcie bez jednej czy dwóch szklaneczek whisky staje się niemożliwe.

Jeśli Ciebie, bądź kogoś z Twoich bliskich, także dotyczy ten problem, warto zdecydować się na profesjonalne leczenie alkoholowe. Odpowiednio dobrana terapia to najlepsza szansa na pełny powrót do zdrowia.

Alkoholizm i terapia

Obecnie leczenie alkoholika prowadzone jest w sposób holistyczny. Odkrycia medycyny, psychiatrii i psychologii pokazują, że indywidualne podejście oraz zapewnienie pacjentowi komfortowych warunków podczas wychodzenia z nałogu daje bardzo dobre efekty terapeutyczne. Uzależnionemu pozwala bowiem poczuć się bezpiecznie, a także sprawia, że leczenie kojarzy się z przyjemnością, nie zaś ze spartańskimi warunkami i niedogodnościami.

Właśnie dlatego Klinika VIP stawia na leczenie alkoholików w oparciu o indywidualnie opracowany proces terapeutyczny, prowadzony w dyskretnym i ekskluzywnym ośrodku.

Alkoholizm i leczenie – od czego zacząć? Pierwszym i najważniejszym momentem w procesie leczenia alkoholika jest oczywiście chwila, w której uświadamia sobie, że ma problem z nałogiem. Tylko wtedy, gdy zrozumie, że sięganie do kieliszka stało się dla niego koniecznością, a alkoholizm destrukcyjnie wpływa na jego życie zawodowe i osobiste, możliwe jest podjęcie przynoszącej skutek terapii. Ważne - przy dojściu do takiego poziomu świadomości - jest oczywiście wsparcie bliskich. Rozmowy i odpowiednio wiele cierpliwości mogą przynieść efekt w postaci chęci rozpoczęcia leczenia.

Jeśli chodzi o leczenie alkoholików, to w Klinice VIP każdemu pacjentowi stwarzamy dogodne warunki zarówno do podjęcia procesu terapeutycznego, jak i wypoczynku. Luksusowy ośrodek przyjmuje maksymalnie 3 lub 4 osoby jednocześnie, by zapewnić każdemu Pacjentowi pełną dyskrecję oraz maksymalną uwagę terapeutów. Pracę z pacjentem rozpoczynamy od wstępnej diagnozy. Składa się na nią rozmowa z psychologiem oraz wywiad lekarski z chorym.

Dążymy zarówno do poznania przyczyn popadnięcia w nałóg, jak i ustalenia mechanizmów uzależnienia u pacjenta. A to pozwala określić sposób, w jaki leczenie alkoholizmu będzie dalej prowadzone. Sama terapia obejmuje zaś zarówno psychoterapię, jak i farmakoterapię połączoną z opieką medyczną i psychiatryczną, również po zakończeniu turnusu w Klinice. Takie podejście pozwala nam osiągać najlepsze rezultaty i sprawia, że szerokie grono naszych Pacjentów powraca na stałe do trzeźwości, a równowaga w ich życiu zostaje przywrócona.